Ara
  • Beylikdüzü 3 Elma Bilim Anaokulu

Neden 7 yaş çok geç - Beylikdüzü en iyi anaokulu

Güncelleme tarihi: 4 Eki 2020

Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç vardır. Bu ise ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitim ile mümkündür (MEB, 2013).

Erken yaşlarda zengin deneyimlerle elde edilen temel bilgi ve beceriler, çocukların daha sonraki öğrenmelerini kolaylaştırır. Hızlı bir öğrenme sürecinin yaşandığı 0-6 yaş dönemi tesadüfi öğrenmelere bırakılmamalıdır. Kreş dönemde olumlu deneyimler yaşayan çocuk okula, öğrenmeye ve kendi becerilerine dair olumlu tutumlar geliştirir.

Ana-babaların çocuğun öğrenme ihtiyaçlarını farkında olup, uygun stratejiler oluşturma becerisi geliştirmeleri gerekmektedir. Çocukların olumlu tutum geliştirmeleri veya davranış problemleri ile anne baba tutumları arasında bir ilişki bulunduğu araşatırmalar doğrulamaktadır. Çocuğun ilk öğretmeni ana-babasıdır ve okulu da aile yuvasıdır. Ebeveynlerin edindikleri eğitim alışkanlıkları onların okuldan ve öğretmenden beklentilerini etkilemektedir. Ailelerin çağdaş eğitim modellerine yönelik beklentilere sahip olmaları, eğitimin niteliğini artırır.

Dünya çapında kabul görmüş nitelikli eğitim programları uygulayan Beylikdüzü en iyi anaokulu olarak, Çağdaş Eğitim Modellerinin özelliklerine sonraki blog yazılarımızda deyineceğiz - 3 Elma Bilim Anaokulu22 görüntüleme0 yorum